PDF Drukuj

HOTSPOT dla Każdego      Obecnie dostęp do informacji jest jedną z podstawowych potrzeb zaspokajanych przez człowieka. Nawet w chwilach wypoczynku wiele osób czyta gazety, ogląda wiadomości i przegląda strony internetowe. Spowodowało to, że nawet wyjeżdżając na wakacje czy urlop zabieramy ze sobą własne komputery. Wszystkie obecnie produkowane komputery przenośne i coraz więcej telefonów komórkowych wyposażonych jest w moduł WiFi. Dzięki temu jeśli tylko znajdziemy się w zasięgu działania bezprzewodowej sieci tzw. hotspot będziemy mogli skorzystać z dostępu do Internetu.

       W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie jako operatora telekomunikacyjnego przygotowaliśmy specjalną ofertę dla pensjonatów, hoteli i innych obiektów turystycznych, która pozwoli zapewnić Waszym gościom bezprzewodowy dostęp do Sieci. Przedmiotem naszej oferty jest wdrożenie, uruchomienie i nadzór nad takim systemem. Jest on oferowany jako kompleksowa usługa obejmująca:

- system do rejestracji i autoryzacji użytkowników
- urządzenia dostępowe w standardzie IEEE 802.11 a/b/g/n
- administrację, serwis i utrzymanie systemu.

       Podstawowym warunkiem uruchomienia opisanego systemu jest zapewnienie dla obiektu dostępu do szerokopasmowego Internetu. Parametry takiego łącza są uzależnione od ilości jednocześnie obsługiwanych użytkowników i usług jakie zamierzamy udostępnić (telefonia VoIP, wideokonferencje, filmy VoD itp.). W określonych lokalizacjach gdzie znajduje się zasięg sieci IPartner możemy zapewnić dostęp do Sieci we własnym zakresie. Na terenie obiektu zostaną zainstalowane urządzenia dostępowe (access point) w taki sposób żeby zapewnić zasięg w wytypowanych miejscach. Liczba i lokalizacja takich punktów jest zależna od wielkości obiektu i propagacji fal radiowych w budynku. Po skonfigurowaniu system jest gotowy do pracy. Aby skorzystać z dostępu do Sieci niezbędne będzie uzyskanie loginu i hasła. Będzie to możliwe przez skorzystanie z karty „zdrapki”, SMS Premium lub rejestracji online na warunkach określonych przez właściciela obiektu. Korzystanie z Sieci może być bezpłatne jako usługa dodana do oferty obiektu lub odpłatna i stanowić dodatkowe źródło przychodu. Istnieje także możliwość zdefiniowania „wolnej strefy” czyli listy witryn internetowych do których dostęp nie wymaga autoryzacji. Można tam prezentować np. materiały reklamowe obiektu, informacje o dostępności wolnych miejsc itp.

       System może pracować jako autonomiczny lub sieciowy. W pierwszym przypadku jest on całkowicie dostosowany do wymogów właściciela obiektu. Wdrożenie odbywa się „pod klucz” i właściciel sam ustala warunki dostępu. Rozwiązanie sieciowe jest wdrażane na zasadach określonych przez Ipartner, a właściciel obiektu partycypuje w zysku generowanym z pracy systemu.

W naszych wdrożeniach opieramy się na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych takich firm jak Lancom, Ubiquiti Networks, MikroTik.

Korzyści ze współpracy z nami:


- uruchamiasz usługę na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy w roku co pozwala na uniknięcie opłacania abonamentu w czasie gdy obiekt nie pracuje
- zredukujesz koszty ponoszone na usługi telekomunikacyjne (dostęp do Internetu, telefon stacjonarny)
- zapewnisz bezprzewodowy dostęp do Internetu w każdym pokoju Twojego hotelu lub pensjonatu
- uzyskasz bezpłatną reklamę poprzez uruchomienie spersonalizowanej strony logowania
- zapewnisz dogodne formy płatności dla użytkowników płatnego hotspotu (karty zdrapki, sms Premium)
- uzyskasz dodatkowe źródło dochodu

Zasięg naszych hotspotów obejmuje m.in.:

- Czarnocin
- Kamień Pomorski
- Karnice
- Kopice
- Krępsko
- Łąka
- Miłowo
- Niechorze
- Przybiernów
- Rzeczyn
- Sławoszewo
- Stepnica
- Szczecin
- Tanowo
- Trzebież
- Trzeszczyn
- Trzęsacz
- Wolin
- Wrzosowo